CHORVATSKO 2011

13.06.2011 14:40

Národní pakr Krka

Na výlet do Národního parku Krka a města Šibeniku jsme se přihlásili z Luisy dva - Orlin a Petr G. Vyjeli jsme ráno v pátek 17. 6. 2011 v 9 hodin z kempu Lovišča s ostatními přihlášenými ve třech dodávkách řízených chorvatskými řidiči a doprovodem delegáta cestovní kanceláře Victoria Milanem Dočkalem.

Opustili jsme ostrov Murter přes padací most v Tisně a vydali se směrem k městečku Skradin ležího na pevnině u řeky Krka. Městečko jsme si krátce prohlédli a nastoupili na loď směřující k nejdelšímu a nejnavštěvovanějšímu vodopádu na řece Krka Skradinskíému buku. Tady jsme zůstali víc jaki tři hodinny a prohlíželi jsme faunu a floru díky rozsáhlé síti stezek a lávek vedoucíchn přes vodopád.

Nadělali jsme množství fotografických záběrů. Navštívili jsme vodní mlýny s prezentací hospodářské minulosti, mletí obilí, orání, setí apod. Na Skradinském buku se nacházejí také zbytky někdejší hydroelektrárny. 

Odpoledne jsme nastoupili na loď plující zpět do Skradinu. Zde jsme po půlhodinové přestávce přestoupili do dodávek a vydali se do Šibeniku. Vyjeli jsme k jedné ze tří pevností tyčící se nad městem odkud je vidět celý Šibenik i se zálivem. Pak jsme sjeli dolů k přístavišti, kde jsme vystoupili, abychom si přohlédli staré město s katedrálou. Prošli jsme starobylými uličkami poskytujícími příjemný stín před denním žárem žárem. 

Kolem šesté večer jsme se vrátili z úspěšného poznávacího výletu zpět do kempu.

 

                   Orlin

 

Chorvatsko 2011

Třináctidenní pobyt v Chorvatsku na ostrově Murter ve měst Tisno a jeho okolí

Při tomto relaxačně pohybovém pobytu jsme se většinou účastnili veškerých možných společenských her a soutěží pořádaných zaměstnanci tohoto kempu "Lovišča", a to: stolní tenis, tenis, šipky,n aquaerobik , minigolf, strečing, posilování a každý večer byla součástí těchto akcí  pěvecká vystoupení skupiny skupiny "Cappedier".

Stravován jsme měli zajištěné přes paní B., která nám každodenně připravovala chutná jídla "domácí kuchyně".

Byl zde také taneční parket, kde jsme měli možnost i tanečního projevu. 

Dovolená v Chorvatsku se mi velmi líbila a byl jsem spokojen kopletně s veškerým možným vyžitím a abych nezapomněl i na výlety po ostatních plážích v Betině na kolech. Opravdu jsem byl moc spokojený.

 

               

Zpět